Îmbracă un copil de Paște. Misiune îndeplinită

Să îmbraci un copil de Paște e cea mai frumoasă haină pe care și-o poate cumpăra un om de sărbători. Cel puțin așa cred eu. Și, împreună cu mine, au bătut multe inimi în această campanie. “Îmbracă un copil de Paște” este una dintre cele mai frumoase campanii pe care am gândit-o, am anunțat-o, voi ați reacționat și ea s-a întâmplat cât ai bate din palme.    Copiii Asociației Touched au primit de la Iepuraș cadouri frumos pregătite și aranjate din tot sufletul. Au venit colete din toate colțurile țării, v-ați mobilizat repede și extrem de eficient. Totul a decurs minunat și asta mă face să cred că nu trebuie decât un impuls să facem lucruri frumoase pentru cei din jurul nostru. Pachetele au venit la sediul nostru unul câte unul și-apoi, împreună cu colegii mei Roxana, Emily, Ștefan, Robert, Amalia și Ovidiu, le-am încărcat în microbuzul nostru și-am mers cu ele la sediul Asociației. Copiii ne așteptau în poartă. Ne-au ajutat să le ducem de la mașină în casă. S-au minunat și s-au bucurat de fiecare pachet în parte.      V-au mulțumit în transmisiunea directă pe care am făcut-o de acolo, pe facebook. Eu vă mulțumesc aici și vă asigur că gestul vostru face cât o mie de cuvinte. Să vă fie sărbătorile la fel de fericite precum au fost chipurile acestor copii.    Împreună am îmbrăcat de Paște câțiva copii încercând să compensăm lucruri ce lipsesc din viața lor. Ați intrat în poveste fără întrebări, fără condiții, fără garanții. V-ați bazat doar pe instinctul vostru. Îmi place să fac echipă cu oameni care cred în ceea ce simt. Putem să facem împreună lucruri minunate și vă aștept cu drag și pentru alte proiecte. Vă doresc sărbători în lumină. Să vă fie sufletul ușor și inima plină. Cu toată dragostea mea, trimit câte o îmbrățișare pentru fiecare OM care a făcut parte din această poveste minunată și intitulată " Îmbracă un copil de Paște".